Półpasiec – czym smarować wysypkę?

Krem

Półpasiec to choroba, którą wywołuje wirus ospy wietrznej. Jeśli nie chorowałeś na nią wcześniej, to na 100% nie zachorujesz na półpasiec. Jeśli jednak chorowałeś na ospę, a Twoja odporność w ostatnim czasie była obniżona, bardzo możliwe, że podejrzana wysypka na Twoim ciele, to właśnie półpasiec.

Bezwzględnie powinieneś wtedy udać się do lekarza, by potwierdzić diagnozę. W leczeniu półpaśca mają zastosowanie leki przeciwwirusowe, jak i przeciwbólowe. Bardzo istotne w pierwszej kolejności jest leczenie świądu, który potrafi być bardzo bolesny i nieustępliwy. Co jednak na niego stosować?

Pudroderm – preparat przynoszący ulgę

Pudroderm to płynny puder o złożonym działaniu. Zawiera 3 substancje aktywne, które przynoszą ulgę podczas uporczywego świądu. W jego skład wchodzi:

  • mentol – poprzez pobudzenie zakończeń nerwowych, daje uczucie chłodu, który przynosi ukojenie,
  • benzokaina – substancja miejscowo znieczulająca,
  • tlenek cynku – wykazujący działanie osuszające, ściągające oraz przeciwzapalne.

Pudroderm przed użyciem należy wymieszać, aby rozproszyć znajdujące się w nim substancje czynne. Nie powinno używać się go miejscowo więcej niż 3 razy dziennie ani nie powinno zakrywać się go opatrunkami.

http://www.pudroderm.pl/ospa-wietrzna-i-polpasiec/

Osobom, które cierpią na półpasiec niełatwo przynieść ulgę, jednak Pudroderm to potrafi. To jeden z lepszych preparatów, który zdecydowanie sprawdzi się w przypadku uporczywego i bolesnego świądu spowodowanego wysypką. Jeśli masz wątpliwość, czy dobrze go stosujesz, skonsultuj się z lekarzem bądź farmaceutą.